Dollardstraat 6 Amersfoort

Vraagprijs € 597.000 k.k.

Omschrijving

Karakteristieke jaren ’30 woning met zonnige tuin op het westen, op loopafstand van de binnenstad!

Ben je op zoek naar een sfeervolle woning met karakter én volop mogelijkheden om deze geheel naar eigen smaak af te werken? Dan is deze charmante jaren ’30 woning precies wat je zoekt. De woning beschikt over een heerlijke achtertuin op het westen, waardoor je tot in de avond kunt genieten van de zon. Bovendien woon je op een uitstekende locatie, op korte loopafstand van het gezellige historische centrum van Amersfoort en alle dagelijkse voorzieningen.

Om je een goed beeld te geven van de mogelijkheden zijn bij de presentatie enkele impressiefoto’s toegevoegd. Deze dienen ter inspiratie en laten zien hoe de woning na modernisering kan worden ingericht. Daarbij zijn twee verschillende keukenopstellingen weergegeven, zodat je een indruk krijgt van de diverse mogelijkheden en woonstijlen.

Een woning met de karakteristieke uitstraling van de jaren ’30, een fijne ligging en alle ingrediënten om hier een heerlijk thuis van te maken.

Ideale ligging

Deze sfeervolle woning ligt in het geliefde Soesterkwartier, een van de meest karakteristieke wijken van Amersfoort. Op korte afstand bevinden zich de historische binnenstad, het NS Centraal Station, winkelcentrum Eemplein en de winkels aan de Noordewierweg. In de directe omgeving vind je diverse basisscholen, speel- en sportvoorzieningen. Ook liefhebbers van natuur en recreatie zitten hier goed: Birkhoven en de Soesterduinen liggen op slechts enkele minuten fietsen. Bovendien zijn de A1 en A28 snel bereikbaar, waardoor je ook met de auto uitstekend bent verbonden.

Indeling

Begane grond
Via de entree kom je in de hal met de originele granitovloer en karakteristieke paneeldeuren, die direct de authentieke sfeer van de woning benadrukken. Vanuit de hal zijn het toilet, de praktische trapkast en de woonkamer bereikbaar.

De sfeervolle woonkamer beschikt over een fraaie erker aan de voorzijde, een gezellige open haard en openslaande deuren naar de royale uitbouw over de volledige breedte van de woning. Hierdoor is een heerlijke, lichte leefruimte ontstaan met volop mogelijkheden voor een comfortabele zit- en eethoek. De aangrenzende keuken is momenteel eenvoudig uitgevoerd en biedt alle ruimte om een moderne droomkeuken naar eigen wens te realiseren.

Eerste verdieping
Op de eerste verdieping bevinden zich drie goed bemeten slaapkamers, waarvan twee aan de rustige achterzijde van de woning. De badkamer ligt aan de voorzijde en is voorzien van een douche, toilet en wastafelmeubel. Ook op deze verdieping zijn de karakteristieke paneeldeuren behouden gebleven, wat perfect past bij de jaren ’30-uitstraling van de woning.

Tweede verdieping
De verrassend ruime zolderverdieping is momenteel een open ruimte, maar biedt volop mogelijkheden om extra woonruimte te creëren. Met een royale stahoogte van circa 3,30 meter en de mogelijkheid om dakramen of dakkapellen te plaatsen – zoals bij diverse omliggende woningen al is gedaan – kunnen hier eenvoudig één of zelfs twee extra kamers worden gerealiseerd.

Tuin
De verzorgde achtertuin ligt op het westen, waardoor je hier heerlijk kunt genieten van de middag- en avondzon. Er is voldoende ruimte voor een gezellig terras, speelgelegenheid of een groene tuin. De vrijstaande stenen berging biedt praktische opbergruimte voor fietsen, gereedschap en tuinspullen.

Lees de volledige omschrijving

Kenmerken

Algemeen

vraagprijs
€ 597.000 kosten koper
Aangeboden sinds
8 juli 2026
Status
Beschikbaar
Aanvaarding
In overleg
Soort woonhuis
Eengezinswoning, tussenwoning
Soort bouw
Bestaande bouw
Bouwjaar
1932
Soort dak
Pannen
Ligging
Aan rustige weg, in woonwijk

Oppervlakten en inhoud

Wonen
127 m²
Externe bergruimte
12 m²
Perceel
157 m²
Inhoud
410 m³

Indeling

Aantal kamers
5 kamers (3 slaapkamers)
Aantal badkamers
1 badkamer
Badkamervoorzieningen
Douche, toilet, wastafel
Aantal woonlagen
3
Voorzieningen
Glasvezel kabel, natuurlijke ventilatie

Energie

Energielabel
D
Isolatie
Gedeeltelijk dubbel glas
Verwarming
Cv ketel
Warm water
Cv ketel
Cv-ketel
Intergas (gas gestookt combiketel uit , eigendom)

Kadastrale gegevens

Perceelnaam
Amersfoort D 7213
Oppervlakte
157 m²
Eigendomssituatie
Volle eigendom
Perceel
AMF00-D-7213
Omvang
Geheel perceel

Buitenruimte

Tuin
Achtertuin, voortuin
Achtertuin
40 m²
Ligging tuin
West bereikbaar via achterom

Bergruimte

Schuur/berging
Vrijstaand steen

Parkeergelegenheid

Soort parkeergelegenheid
Betaald parkeren, openbaar parkeren, parkeervergunningen
Bekijk alle kenmerken

Overige media

Dollardstraat 6
Amersfoort
Vraagprijs € 597.000 k.k.